Mød ledelsen i Aarhus Airport
Kom med til en spændende eftermiddag med CEO Lotta Sandsgaard og bestyrelsesformand Lars Dige Knudsen.
Aarhus Lufthavn har de seneste år været igennem en turbulent periode med store udfordringer, markante beslutninger og et målrettet arbejde for at sikre et bæredygtigt økonomisk fundament for fremtiden.
Nu inviterer vi til en åben og ærlig samtale med CEO Lotta Sandsgaard og bestyrelsesformand Lars Dige Knudsen om ledelse, strategi og udviklingen af en af Østjyllands vigtigste infrastrukturer.
Hvordan navigerer man som ledelse gennem en udfordrende periode? Hvilke beslutninger har været nødvendige for at styrke lufthavnens fremtid? Og hvilke ambitioner har Aarhus Lufthavn for de kommende år?
Samtalen kommer blandt andet til at handle om fremtidsplanerne for lufthavnen, arbejdet med at tiltrække nye ruter, samarbejdet med erhvervslivet og de muligheder, som en stærk international infrastruktur skaber for virksomheder og borgere i Østjylland.
Samtalen modereres af Poul Dalsgaard, direktør i Erhverv Aarhus, og der bliver naturligvis mulighed for at stille spørgsmål og deltage i dialogen.
Vi glæder os til at byde velkommen til en inspirerende eftermiddag med indsigt, perspektiver og netværk.
Program:
16.30 – 17.15
Ankomst, registrering og kaffe/kage
17.15 – 18.30
Samtale med Lotta Sandsgaard, CEO, Aarhus Lufthavn, og Lars Dige Knudsen, bestyrelsesformand, Aarhus Lufthavn.
Interviewes af Poul Dalsgaard, direktør i Erhverv Aarhus
18.30 – 19.00
Netværk sandwich og mulighed for at shoppe.
Arrangementet er kun for medlemmer af Erhverv Aarhus. Husk i den forbindelse, at et medlemskab hos Erhverv Aarhus omfatter ALLE medarbejdere i virksomheden, så spred endelig ordet om dette og kommende event(s) blandt dine kollegaer.
.png)