Erhverv Aarhus - vi skaber værdi for virksomheder på tværs af erhverv, uddannelse, kultur og sport

Medarbejdere i sekretariatet

Erhverv Aarhus har et stærkt og dynamisk sekretariat, der med udgangspunkt i vores fokusområder hver eneste dag arbejder for medlemskredsen gennem erhvervslivet og byens udvikling.

Du møder sekretariatet til vores mange arrangementer, hvor vi tager fat på spændende emner og faciliterer byens professionelle netværk.

Alle medarbejdere kan træffes på tlf.: 8612 7200.
Marc Perera Christensen
Direktør / CEO

Marc Perera Christensen

mpc@erhvervaarhus.dk
  • Ledelse
  • Erhvervspolitik
  • Eksterne relationer

Kirsten Rosenlund
Souschef & arrangementsansvarlig

Kirsten Rosenlund

kirsten.rosenlund@erhvervaarhus.dk
  • Udvikling af dansksprogede arrangementer
  • Medlemskontakt

Kristine Holst Rasmussen
Udviklings- og netværkskonsulent

Kristine Holst Rasmussen

kristine.rasmussen@erhvervaarhus.dk
  • Business to Culture/Erhvervs- og Kultursamarbejder
  • Arrangementer
  • Netværkssamarbejder
  • Udviklingssamarbejder

Jesper Theil
Kommunikationschef

Jesper Theil

jt@internationalcommunity.dk
  • PR og presse
  • Politisk interessevaretagelse
  • International Community: Executive Committee og den daglige drift

Tiny Maerschalk
Udviklings- og netværkskonsulent

Tiny Maerschalk

tm@internationalcommunity.dk
  • Engelsksprogede events
  • Foredragsholder og facilitering af workshops
  • Spouse Community Aarhus
  • Innovation og udvikling indenfor internationaliseringsområdet

Lars Møller Andersen
Kommunikationskonsulent

Lars Møller Andersen

lars@erhvervaarhus.dk
  • Nyhedsbrev og erhvervskalender
  • Servicering af Business Park Skejby, Brabrand Erhvervsforening, Østjyske Speditører og InnoBlue

Maria Clausen
Grafisk Designer

Maria Clausen

mc@internationalcommunity.dk
  • Grafiske materialer
  • Grafiker for VisitAarhus, Event Aarhus og KongresKompagniet

Ileonora Yosiifova
Studentermedhælper

Ileonora Yosiifova

Ileonora@internationalcommunity.dk
  • Studerer Master Corporate Communiucation

Stephanie Abrego Rokay
Studentermedhælper

Stephanie Abrego Rokay

stephanie@internationalcommunity.dk
  • Studerer Intercultural Studies

Fie Bruun Andersen
Studentermedhælper

Fie Bruun Andersen

fie@internationalcommunity.dk
  • Studerer Cand.merc i Strategi, Organisation og Ledelse

Sidsel Hougaard Pedersen
Praktikant

Sidsel Hougaard Pedersen

sidsel@internationalcommunity.dk
  • Studerer Cand.merc. i Virksomhedskommunikation

Brug af cookies på erhvervaarhus.dk

Erhvervaarhus.dk gør brug af cookies. Ved at anvende websitet accepterer du websitets brug af cookies.

Du kan altid slette gemte cookies i din browsers indstillinger. Læs vores cookiepolitik.

Acceptér cookies